China China UHP qëndrueshme përçueshmëri grafit fabrikë elektrodë dhe furnizuesit | Energy VET

China UHP qëndrueshme përçueshmëri grafit electrode

Përshkrim i shkurtër:


 • : Aplikimi përdoret në EAF ose LF, EAF / LF
 • Nota: UHP (Ultra Lartë Power)
 • Densitet të dukshëm (g / cm): 1,66-1,74
 • Forca Flexural (N / ㎡): > 8 Mpa
 • Dalë Lloji: 3TPI 4TPI 3TPIL 4TPIL
 • Bending forcë: 10.0-16.0Mpa
 • CTE: 1,1-1,5
 • Superioriteti: Low Rate Konsumi
 • Lëndë e parë: koks naftë dhe koks gjilpërë
 • Length: 1800-2700mm
 • Rezistencë (μΩ.m) 4.5-6.2μΩ-m
 • Zgjerimi termik: 1,5-2,9
 • Përmbajtja Ash: 0.3% max
 • Materiali: 100% Importuar Needle Coke
 • Dendësia Bulk: 1.66-1.74g / cm3
 • MODULUS elastik: 14 GPA max
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Product Description

   

  Graphite electrode:
  grafit elektrodë është bërë nga cilësi të lartë koks Calcined naftës, të importuara koks gjilpërë dhe asfalt modifikuar qymyrit, nota janë PR, HD (impregnim), HP dhe elektroda grafit UHP, specifikim është Ø75-700mm.
  Grafit electrode prodhuar nga kompania jonë ka avantazhet e resistivity ulët, përçueshmëri të lartë elektrike dhe termike përçueshmëri, rezistencë të mirë oksidimi, rezistencë të mirë shoku termike, forca të lartë mekanike, të lehtë për makine, etj.
  Grafit elektrodë është përdorur gjerësisht për të ndjej çeliku, çeliku dhe metal tjetër ose materialit Jometalet në furre elektrike me hark.

   

  1 2

   

  Imazhet e detajuara

  43

   

  kompania e Informacionit

  Ningbo VET Co.,LTD is a manufacturer specialized in production and sales of special graphite products and automotive metal products in zhejiang province. Using high quality imported graphite material, to independently produce various of shaft bushing, sealing parts, graphite foil, rotor, blade, separator and so on, also with the electromagnetic valve body, valve block and other hardware products. We directly import various specifications of graphite materials from Japan, and supply domestic customers with graphite rod, graphite column, graphite particles, graphite powder and impregnated, impregnated resin graphite rod and graphite tube,etc. We customize graphite products and aluminum alloy products according to the needs of customers, which helps our customers achieve success. In line with the enterprise spirit of “integrity is the foundation, innovation is the driving force, quality is the guarantee”, adhering to the enterprise tenet of “solving problems for customers, creating the future for employees”, and taking “promoting the development of low-carbon and energy-saving cause” as the enterprise mission, we strive to build a first-class brand in the field.1577427782(1)

  Pajisje Fabrika

  222

  depo

  333

  Certifikatat

  Certifications22

  faqs

  Q1:What are your prices?
  Çmimet tona janë subjekt për të ndryshuar në furnizimin dhe faktorë të tjerë të tregut. Ne do të ju dërgoj një listë të përditësuar të çmimeve pas kompaninë tuaj të na kontaktoni për informacione të mëtejshme.
  Q2:Do you have a minimum order quantity?
  Po, ne kërkojmë të gjitha urdhërat ndërkombëtare që të ketë një sasi minimale të vazhdueshme të rendit.
  Q3:Can you supply the relevant documentation?
  Po, ne mund të sigurojë dokumentacionin më të përfshirë certifikatat e Analiza / e konformitetit; sigurimit; Origjina, dhe dokumentet e tjera të eksportit, ku kërkohet.
  Q4:What is the average lead time?
  Për mostrat, koha çojë është rreth 7 ditë. Për prodhimin në masë, koha çojë është 15-25 ditë pas marrjes së pagesës depozitave. Herë të çojë hyjnë në fuqi kur ne kemi marrë depozitën tuaj, dhe ne kemi miratimin përfundimtar për produktet tuaj. Në të gjitha rastet ne do të përpiqemi për të akomoduar nevojat tuaja. Në shumicën e rasteve ne jemi në gjendje për ta bërë këtë.
  Q5:What kinds of payment methods do you accept?
  Ju mund të bëni pagesën në llogarinë tonë bankare, Western Union ose PayPal:
  30% deposit in advance, 70% balance before shipment or against the copy of B/L.
  Q6:What is the product warranty?
  Ne garanci materialet tona dhe mjeshtëri. Angazhimi ynë është për kënaqësinë tuaj me produktet tona. Në garanci ose jo, kjo është kultura e kompanisë sonë për të adresuar dhe zgjidhur të gjitha çështjet e konsumatorëve për kënaqësinë e të gjithëve
  Q7:Do you guarantee safe and secure delivery of products?
  Po, ne gjithmonë përdorim paketim me cilësi të lartë të eksportit. Ne gjithashtu përdorim paketim specializuar rrezik për mallrat e rrezikshme dhe të vlefshme, transportuesit ftohtë magazinimit për temperaturë artikujve të ndjeshme. paketimin Specialist dhe kërkesat jo-standarde paketim mund të pësojë një pagesë shtesë.
  Q8:How about the shipping fees?
  Kostoja e anijeve varet nga mënyra që ju zgjidhni për të marrë mallrat. Express është zakonisht më e shpejtë, por edhe rruga më e shtrenjtë. Nga seafreight është zgjidhja më e mirë për shuma të mëdha. Pikërisht normat e mallrave ne vetëm mund të ju jap në qoftë se ne e dimë detajet e shumës, pesha dhe mënyrën. Ju lutemi të na kontaktoni për informacione të mëtejshme.

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat!